بخش تحقیق و توسعه (R&D)

واحد تحقیق و توسعه (R&D) در شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان وظایفی مانند تبیین اهداف و ماموریت‌های شرکت، خرید تکنولوژی و دانش فنی تولید محصولات جدید، توسعه شرکت در راستای برنامه استراتژیک تعیین شده در سازمان، بهینه‌سازی فرایندهای تحقیقاتی و اجرایی و افزایش اگاهی افراد جامعه در خصوص اهمیت مصرف روزانه شیر و فراورده های لبنی را داراست.

 

محصولات سلامتی بخش:

  • پنیر وکیوم کم چرب: برای افراد بیمار مبتلا به انواع بیماریهای قلبی – عروقی و افرادی که رژیم غذایی کم چرب دارند.
  • پنیرهای پروبیوتیک: در دسته محصولات فراسودمند قرار گرفته و امروزه مشخص شده نقش بسزایی در پیشگیری از انواع بیماریهای دستگاه گوارشی و تقویت سیستم ایمنی بدن داشته و تولید آن در کشورهای اروپایی از سال‌ها قبل شروع شده صورت می پذیرد.
  • پنیر یواف کم نمک: میزان نمک سدیم در آن کاهش یافته است.
  • پنیر موزارلا: این پنیر به صورت تازه استفاده شده و مقدار نمک آن بسیار ناچیز می باشد. جهت حفظ حالت طبیعی پنیر برای چند روز، این پنیر را در آب نگهداری می‌کنند. این پنیر دارای بافت نرم بوده و به شکل توپی یا گیس بافت بسته‌بندی می‌گردد.

امکانات نرم افزاری و تجهیزات آزمایشگاهی:

این شرکت یکی از معدود شرکت های لبنی در سطح کشور است که اقدام به خرید مهمترین دستگاه‌های پایلوت مورد نیاز در واحد لبنیات از داخل و خارج کشور نموده و مجهز به آزمایشگاه واحد تحقیقات می باشد که مستقل از آزمایشگاه مرکزی شرکت است و همه وسایل و دستگاه‌های مورد نیاز برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی را داراست. این واحد در حال حاضر به عنوان یکی از مهمترین واحدهای پایلوت برای انجام پروژه ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی محسوب می‌شود. این شرکت به لحاظ تنوع در تولیدات خود که متجاوز از 80 نوع محصول می‌باشد امکان فرمولاسیون 90 درصد آن‌ها را در واحد تحقیقات خود داراست.

افتخارات واحد تحقیق و توسعه:

  1. نامزد دریافت عنوان محصول برتر سال 91    –    جشنواره جوایز تحقیق و توسعه  (07/07/91)
  2. لوح واحد نمونه تحقیق وتوسعه استانی سال 91    –   سازمان صنایع و معادن استان  (14/12/91)
  3. تندیس واحد نمونه تحقیق وتوسعه استانی سال 91     –   سازمان صنایع و معادن استان   (14/12/91)